بلاگ - مرکز روانشناسی و روانپزشکی برگ سبز
کمال گرایی

۱۰ نشانه اصلی کمال گرایی

کمال گرایی یکی از مشکلات و اختلالات شخصیتی است که می‌تواند تاثیرات منفی زیادی روی زندگی فرد داشته باشد و فرد را در زندگی با چالش‌های گوناگونی مواجه کند و انرژی زیادی از فرد بگیرد. اگرچه کمال گرایی یک ویژگی منفی است، با این حال، متاسفانه بسیاری از افراد از آن به عنوان یک ویژگی شخصیتی مثبت یاد می‌کنند و تصور می‌کنند که فرد کمال گرا همواره بهترین کارها را از خود ارائه می‌دهد و موفق می‌شود.

کم توانی ذهنی

کم توانی ذهنی یا عقب ماندگی کودکان + علائم و درمان کم توانی ذهنی کودک

کم توانی ذهنی که اغلب آن را با عقب ماندگی ذهنی می‌شناسیم، یک نوع اختلال ذهنی و ناتوانی خاص است که از بدو تولد با کودک همراه است. کودکان کم توان ذهنی، از هوش کمتری نسبت به نرمال جامعه برخوردارند و برای داشتن زندگی بهتر و راحت‌تر، نیاز به دیگران دارند.

رفتارهای جنسی پرخطر و عوارض روانی آن ها

متاسفانه در سال‌های اخیر، رفتارهای پرخطر جنسی مثل سکس مراقبت نشده و بدون کاندوم، داشتن شریک‌های جنسی مختلف، سکس‌های یک شبه (one night stand) بسیار رواج پیدا کرده است؛ از همین رو، بیماری‌های مقاربتی و جنسی نیز در بین جوامع مختلف، حتی جامعه ایران، بسیار گسترش پیدا کرده است.
رفتارهای پرخطر جنسی علاوه بر اینکه می‌توانند روی سلامت فیزیکی و جسمی شما تاثیرگذار باشند و ریسک ابتلا به بیماری‌های مقاربتی مثل ایدز، هپاتیت، اچ پی وی و … را افزایش دهند، روی سلامت روان شما نیز تاثیرگذار خواهند بود.

گوش دادن فعال

چگونه مهارت گوش دادن موثر را در خود تقویت کنیم؟ + تکنیک‌های گوش دادن فعال

مهارت گوش دادن موثر یکی از مهارت‌های نرم (soft skills) در زندگی است که به ما کمک می‌کند خیلی سریع‌تر به سمت اهداف خود حرکت کنیم و در افزایش خلاقیت ما نقش بسیار بالایی دارد. گوش دادن موثر که گاها تحت عناوینی مثل گوش دادن فعالی یا خوب گوش دادن نیز از آن یاد می‌شود، به ما کمک می‌کند تا بتوانیم خیلی سریع‌تر مفاهیم را از دنیای اطراف خود بگیریم و بهتر و دقیق‌تر آن را در ذهن خود تجزیه و تحلیل کنیم.

بی اشتهایی

بی اشتهایی عصبی یا آنورکسیا چیست؟

بی اشتهایی عصبی یا آنورکسیا یکی از انواع اختلالات خوردن است که بیشتر در خانم‌ها دیده می‌شود. افراد مبتلا به آنورکسیا یا بی اشتهایی عصبی، از ترس افزایش وزن و چاق شدن، معمولا میلی به خوردن غذا نشان نمی‌دهند؛ در صورتی که این افراد دارای وزن طبیعی و در اغلب موارد حتی پایین‌تر از حالت نرمال هستند.

کار تیمی

۱۰ راهکار برای افزایش روحیه کار تیمی

داشتن روحیه کار تیمی یکی از مهم‌ترین مهارت‌های نرم (soft skills) در عصر حاضر به حساب می‌آید. با کار تیمی شما می‌توانید خیلی بهتر و دقیق‌تر فعالیت‌ها و وظایف خود را انجام دهید. امروزه روحیه کار تیمی یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای استخدام به شمار می‌رود و بسیاری از مدیران منابع انسانی، بیشتر به دنبال فردی هستند که بتواند با سایر اعضای تیم همکاری داشته باشد.

جلوگیری از خیانت

آیا می‌توان از خیانت جلوگیری کرد؟

اگرچه احتمال وقوع خیانت در هر رابطه‌ای و با هر فردی وجود دارد، اما با رعایت برخی از نکات در زندگی مشترک، می‌توان از خیانت جلوگیری کرد. این روزها خیانت به یکی از مهم‌ترین دلایل طلاق و از بین رفتن رابطه عاطفی بین زن و شوهرها تبدیل شده است. اگرچه خیانت در رابطه از سال‌ها پیش وجود داشته است، اما این روزها متاسفانه آمار آن در حال افزایش است و روز به روز بر تعداد زوج‌هایی که به دلیل خیانت، اقدام به طلاق گرفتن می‌کنند، افزوده می‌شود.

افت تحصیلی کودک

اصلی ترین دلایل افت تحصیلی کودک چیست؟ + حل مشکل افت تحصیلی کودک

افت تحصیلی کودک یکی از مشکلاتی است که کودک شما ممکن است در دوران مدرسه با آن روبه‌رو شود. در یک تعریف ساده، می‌توان گفت که افت تحصیلی به معنی کاهش شدید نمرات یک یا چند درس به صورت ناگهانی است که می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد.

وابستگی عاطفی

راهکارهایی برای غلبه بر وابستگی عاطفی

وابستگی عاطفی یکی دیگر از مشکلات و مسائلی است که ممکن است افراد در روابط خود دچار آن شوند. اگرچه تا اسم وابستگی عاطفی به میان می‌آید، احتمالا ذهن شما به سمت روابط عاطفی و عاشقانه کشیده می‌شود، اما باید گفت که وابستگی عاطفی انواع مختلفی دارد و ممکن است حتی در روابط دوستی یا روابط بین فرزندان و والدین نیز به وجود آید.

اسکرول به بالا